STOLP NA REBRU

Pred leti je Miro Podbelšek obiskal točko naše Rokovnjaške poti na Dolinah pri Baloh Ivanu. Ob prijetnem klepetu o planinskih poteh in vrhovih je Ivan Baloh predlagal, da bi na Rebru nad Dolinami postavili razgledni stolp, kjer je nekoč že stala vojaška piramida, vrh pa je nekdaj imel že tudi žig, ki ga je namestila PD Ljubljana-Matica. Ta predlog je bil Mirotu takoj všeč, saj ta točka še dodatno obogatila našo Rokovnjaško planinski pot, ki  tako objame občino Lukovica in je zelo všeč mnogim planincem in ljubiteljem poti s cele Slovenije in tudi s tujine. Po posvetu s vodstvom PD so se takoj dogovorili za ogledno turo in tudi potrdili postavitev stolpa, za vodenje in organizacijo del pa bo poskrbel Podbelšek Miro, ki je nato tudi izpeljal. Večino dela so opravili člani sami brezplačno. Denarno in materialno pomoč pa si nudili Občina Lukovica, Prostovoljno gasilsko društvo Blagovica in PD Blagovica samo. S to točko Reber nad dolinami visoka 875m, se je razširila rokovnjaška planinska pot in nudi lep razgled po mnogih vrhovih naše dežele. Ta stolp pa je tudi dodatno obogatil naše društvo ob deseti obletnici obstoja.